General Category > Povrtarstvo

Krompir

(1/9) > >>

Zlatko Marinković:
Ovog proleca sam eksperimentisao sa krompirom u basti.
Na jednu povrsinu gde sam posejao krompir ,kada je ponikao i kada je imao par listica ,izvrsio sam malcovanje sa mladom zelenom koprivom(zarom).Pola parcele mi je kontrola a na pola je malcovana kopriva.
Zapazio sam da je na onoj strani gde je kopriva krompir mnogo bujniji ,lepsi i pre poceo da cveta.Mama mi se prvo zalila sto sam to uradio ,da bi sada promenila misljenje u to da iduce godine donesem jos vise koprive.Postavicu slike da se vidi razlika,a kada budem ga vadio iz zemlje provericu i prinos.

Zlatko Marinković:
Interesuje me dali neko zna neki preparat za zlaticu u krompiru i gde ima da se nabavi dok ne nabavim buvac?.Inace je rucno skupljamo

Zoran Petrov:

--- Citat: Zlatko  Jun 04, 2011, 11:37:44 posle podne ---Interesuje me dali neko zna neki preparat za zlaticu u krompiru i gde ima da se nabavi dok ne nabavim buvac?.Inace je rucno skupljamo

--- Kraj citata ---

U Setvenom kalendaru imas vreme kad se pravi "biber" od zlatice.

Zlatko Marinković:
Nemogu da pronadjem slike,inace krompir je odlican,i zapazio sam da je krompir koji je malcovan koprivom dao veci prinos (do 20%), i ima krupnije krtole.Inace krompir je sejan isti dan i ista sorta,pola parcele je  bilo prekriveno koprivom a pola ne.I manje zlatice je bilo na njemu

Mita Filipov:
Златково искуство  је само једна од потврда  шта се може са мало труда урадити да се убере већа количина плода са исте површине.Моја препорука би била да ко год може посеје коприву на парцели која се не може користити и с времена на време косити па покошеном копривом застирати тло у башти.Такође није на одмет гајити  и неке друге медицински и/или ботанички  корисне биљке које могу бити добри па чак и одлични суседи.
Коприва је медицински корисна биљка а одлична је и нутритивно.За ове сврхе сабирају се само млади врхови па се после бланширања и брзог хлађења замрзавају и остављају за зиму.
На мест6има где је расла коприва сеје се и сади поврће без бојазни да ће бити јачих напада наметника. 

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju