General Category > Моје драго имање!

Moje divno imanje

(1/7) > >>

Zoran Petrov:
Podelite sa svima fotografije vašeg imanja (makar ono bilo smešteno u nekoliko saksija), možda će to nekome dati neku novi ideju...

Zoran Petrov:
Naše BD imanje nalazi se u okolini Vršca na 32ha. Do sada su naše aktivnosti bile usmerene uglavnom na stočarstvo i na proizvodnju hrane za stoku. Na svu sreću, zahvaljujući ovom forumu, sreo sam Karla na poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu. Karlo će od sada živeti na našom imanju i pokrenuće povrtarstvo. Karlova odluka ima veliki značaj za budući razvoj našeg imanja i zbog njegovog entuzijazma smo svi jako srećni:

Sa Karlitom na sajmu

Na ovom kratkom snimku vidi se naš živinarnik:

http://www.youtube.com/watch?v=ek0bRg9YMEE

Nemanja Petrovic:
Odlican ispust za zivinu a vidim prinovio si i guske :)
sada jedan ovakav snimak busa za moju dusu :) jer ono vece, kada sam bio, nisam mogao bas lepo da pogledam.

Karlito:
На имању ће бити много посла, али и учења. За мене ће ово бити први пут да развијам повртарство на већој површини. До сада нисам имао повртњак на површини мањој од 2,5ара, а сада ће то бити око пола јутра, са наводњавањем. Постоје три бунара и канал који тренутно није пресушио. Има довољно коприве, гавеза, и осталих биљака које се могу користити за стељу (малч), а почетком лета ће бити и јечмене сламе. Постоји доста добрих идеја, као што су соларна и енергија ветра, сађење шумарака за потребе огрева, хладовине за стоку, места за исхрану свиња, живине и пчела, ветробрана, као и потребе за дрветом као материјалом...

Надам се да ћемо решити техничке проблеме око интернета, како би на овој теми могао да се прати развој имања. Наравно, биће доста слика.

dzionik:
Nekako mi je promakla ova tema, baš lepo da ste se našli.. Nadam se da ćete lepo saradjivati i da ćemo videti Karlitovih ruku delo. :-)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju