Autor Tema: Mini govedo  (Pročitano 1199 puta)

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
Odg: Mini govedo
« Odgovor #15 poslato: Februar 22, 2014, 08:38:54 posle podne »
Uf bre Jovane, nista nisam shvatio moracu jos koji put da iscitam sve postove!

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Jован Недељковић

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 22, 2014, 09:14:23 posle podne »
Zorane ja imam malo zemlje na periferiji grada gde se dvoumim da udjem u pricu sa proizvodnjom mleka- sira za sopstvene potrebe. Busa je krupna krava I misljenja sam da bih se obostrano mucili.Dexter sam okacio da bih cuo misljenje Vas iskusnijih . Nailazim na obrazlozenja protiv zato sto se favorizuje Irska a zapostavlja se nasa rasa. Ako je to jedini razlog protiv uzgoja Dextera  onda to nije dovoljno.Koke mi se nalaze u kuci u gradu I  kada sam ih kupovao morao sam da se ogranicim na  5 kom. jer se to ne smatra uzgojem vec kucnim ljubimcima ( balansiranje). Izbegao sam problem  komunalnom inspekcijom. Hendikepirao sam koke jer petao menja pricu I od kucnih ljubimacato postaje uzgoj u cilju razmnozavanja I potpada pod povredu komunalnih zakona.
Tvoja prica obzirom da posedujes zemlju I komsiluk pun razumevanja moze da ide tokom kojim je ti vodis.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • 062 622 721
« Odgovor #17 poslato: Februar 23, 2014, 06:18:54 pre podne »
Jovane zabrazdismo ti i ja nepotrebno u diskusiju! Tek sad procitah postove od pocetka - znaci ja nemam nista protiv dekstera (kao sto rekoh umalo ne kupih jaka koji nije nasa rasa) niti bilo koje durge stare rase - limburger krave, alpske krave, meleza od tih krava, naseg domaceg meleza (buse i simentalca), itd.

Raduje me da ce biti dekster u Pancevu i to je pravi izbor za tvoje ali i za moje uslove (ali ja vise volim busu od dekstera). Ima meleza dekstera i buse na granici Bugarske i Srbije pa mozda ako ti treba pomoc da zajedno potrazimo?

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Jован Недељковић

• Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 23, 2014, 01:07:06 posle podne »
Ja cenim tvoje misljenje I to je jedan od razloga sto sam na forumu. Moram jos da se teoretski potkujem,  ne bih voleo da zabrljam sa govedima. Ja imam jos jedan problem  slican tvom ako nisi to vec prevazisao a to je da ne jedem zivotinje koje gajim. Znaci otpada jedan od najbitnijih elemenata uzgoja. Ostaju mleko I stajnjak.
Hvala ti na kao I uvek velikodusnoj ponudi, nek ostane otvorena.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • 062 622 721
« Odgovor #19 poslato: Februar 23, 2014, 01:23:27 posle podne »
Ja nisam vegetarijanac. Krave se na BD imanjima drze pre svega zbog stajnjaka - mleko i meso su u drugom planu.
VAŽNO!!!

Stankovic Stefan

• Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 23, 2014, 02:18:32 posle podne »
Ja nemam krave , ali sam dosta upucen jer sam ranije zeleo da imam jednu,dosta sam se raspitivao i izucavao.I po svemu sudeci ja busu ne bih preskocio nikako. To je najbolja kravica !       

Van mreže Ivan Krstajic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: ekolog
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2016, 10:21:49 posle podne »
Kada bih bio u prilici da biram naravno busa.
Posvojoj zelji biras onu od 90 cm visine grebena ili onu od 110 cm visine grebena.
Plodnost buse je daleko najveca da ostale osobine ne pomonjem...