Autor Tema: Kompost od izdanaka ljeske  (Pročitano 44 puta)

Van mreže Adrian Hutz

• НПК
  • *
Kompost od izdanaka ljeske
« poslato: Mart 03, 2017, 11:36:44 pre podne »
Krenuo sam sa biodinamickim uzgojem ljeske ove godine, trenutno su 12ta godina i nakon rezidbe imam ogromne kolicine granja.
Na netu sam vidio da kod kompostnih hrpa koje sadrze puno drveta se to drvo isjecska na sto manje komade, stavi na dno i pokrije npr slamom.
Zanima me sto mislite cime bi najbolje bilo pokriti hrpu? I sto dodati osim navedenog drvenog materijala. Kompostne preparate sam nabavio i dodajem ih cim rezidba i sjeckanje bude gotovo, zanima me sto bih jos trebao dodati? Jer na tom imanju je trenutno monokultura i nekako nisam siguran dali ce se kompost izkompostirat ako npr hrpe budu samo drveni materijal slama i preparati.
Pa ako netko ima misljenje ili iskustva, bio bih zahvalan.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
Odg: Kompost od izdanaka ljeske
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2017, 09:43:46 posle podne »
Poštovani Adriane,

pre svega dobrodošao na naš forum! Bilo bi lepo da nam se u odgovarajućoj rubrici predstaviš!

Kompostiranje drvenih ostataka, iverja jako sporo ide (zato se koriste za prekrivanje, malčiranje) ima premalo azota pa dodavanje zelene pokošene trave može da pomogne. Samim tim zelenije grančice će se brže kompostirati mada treba računati na 3-4 godine za dobijanje komposta!

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0