General Category > Svaštara

Aquaponika- Akvaponika

(1/14) > >>

Nikola Sijan:
Ne nadjoh mesto gde da postavim temu, pa neka admin vidi gde treba da stoji ...
Naime krenuo sam da pravim manje jezero/baru za uzgoj ribe... Nista za prodaju vec za familiju ... do 70 kg ribe godisnje ... Ideja ja zatvoren eko sistem i slicno...

E sad sasvim slucajno mi prijatelj juce skrenuo paznju na Akvaponiku, pa me zanima da li iko ima iskustva ?
na youtube naravno ima uvek pozitivnih iskustva, oni sto puknu ne snimaju video kipove :D

Evo malo slika...

Ujedno za razliku od aquaponike ne bih ubacivao hranu za ribe, vec bih gledao da psotignem razvoj algi i slicnih stvari kojim bi se ribe hranile... Ujedno procitah da moze i stajnjak da se koristi za ishranu ????

Nikola Sijan:

Nikola Sijan:
mali update , sto bi braca anglosaksonci rekli .. izgleda da mogu koristiti stajnjak i slicno u hranjenju riba ...
FAO - Organizacija ujedinjenih nacija (Food and Agircultural organization od united nations) jako cesto daje zanimljive brosure o proizvodnji hrane ... pa sam nasao par njih koji se bave ovom tematikom ...

http://www.fao.org/docrep/005/y1187e/y1187e34.htm

evo i malo slika ...

Nikola Tasić:
Počni od Molisonovog 'Design manaul'a, tamo možeš da nadješ kakvi sve sistemi postoje pa da odabereš neki koji odgovara tvojim uslovima. Ribe se ne hrane stajnjakom nego plankotonom koji se hrani stajnjakom...

Nikola Sijan:

--- Citat: Nikola Tasić  Maj 14, 2016, 07:27:22 pre podne ---Počni od Molisonovog 'Design manaul'a, tamo možeš da nadješ kakvi sve sistemi postoje pa da odabereš neki koji odgovara tvojim uslovima. Ribe se ne hrane stajnjakom nego plankotonom koji se hrani stajnjakom...

--- Kraj citata ---

Hvala, upravo skidam gore predlozenu knjigu, jedva je nadjoh na netu ...
Gledam vec par dana sve oko akvaponike, da li mozda znas gde moze povojno da se kupi kokosov treset ?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju