Autor Tema: Predstojeći izbori u Srbiji  (Pročitano 2267 puta)

Van mreže Vanja Car

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: carevina
    • Imejl
Odg: Predstojeći izbori u Srbiji
« Odgovor #30 poslato: Februar 29, 2016, 11:49:23 pre podne »
Прикључите се некој већ постојећој политичкој организацији који се искрено залажу против ГМО у Србији. Озбиљно са њима поразговарајте о подршци на наредним изборима, заиста ће бити тешко изборити се за то јер ради се о мултинационалним интересима, али никада то Србима није био проблем. Као лоби група имали бисте много већи утицај и бољи резултат него да трошите своју драгоцену енергију на техничку организацију, а политика тражи јако пуно времена. Треба се свим средствима одупрети овим насртајима који прете да тотално униште мале произвођаче у Србији. Време је за аутентичну домаћинску привреду и пољопривреду, у духу наше традиције. Дајем подршку да се друштво све више активира у борби против ГМО и против агро мафије која хара Србијом.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
« Odgovor #31 poslato: Februar 29, 2016, 01:30:56 posle podne »

Mozda je doslo vreme da se posteni, svesni, savesni i obavesteni poljoprivrednici, kojima je stalo da budu oslonac i graditelji, buduceg zdravog drustva, tako i svi gradjani koji zele dobro svojoj deci i buducim pokolenjima, udruze i zajednickim snagama osnuju partiju koja moze da ucestvuje na izborima. Od negde se mora poceti-uglavnom morate se uzdati u svoj potencijal i glavni adut-ZDRAVLJE NASE DECE - TO JE BUDUCNOST NASE SRBIJE.
Ako se ne budemo borili ostacemo i bez dece i bez Srbije.

Pozdrav.

Postovana Ljiljana,

da li partija moze da odgovori na nase potrebe?  A da se mora poceti - mora! Ali kada i kako? Potpuno se slazem da nam preti nestanak! Kad sam prosle godine na Pelopenezu razgovarao sa jednim seljakom koji uzgaja organski citruse, na moje prvo pitanje kako je sa organskom poljoprivredom u njegovom kraju - njegov je odgvor bio: "Nema dece!"

Statistika
[/size]

Inace za nekih 15 sati od kad je pokrenuta ova tema preko 150 razlicitih poseta je bilo na forumu - nesto malo vise od 10% registrovanih clanova. Poruku je ostavilo 16 osoba (opet nesto malo vise od 10% od ukupnih poseta) a meni se licno javilo a ne na forumu jos 21 clan. Sve u svemu oko 27.5% clanova se osetilo pobudjenim da ucestvuju u nasoj razmeni misljenja.

VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Van mreže Ljiljana Brankovic

• НПК
  • *
    • Imejl
« Odgovor #32 poslato: Februar 29, 2016, 02:47:53 posle podne »
Postovani Zorane,

Znam da partija nije odgovor, nikada nije ni bila. Ali sistem je tako organizovan. Nikada se nisam bavila politikom. Trudila sam se i trudim se da se obavestim o svemu sto me zanima. Tako sam jednog dana "otkrila" i vas, kao posledica o vama sada znaju sva moja deca i mnogi drugi iz nase zajednice. To je kada "seme padne na plodno tlo". Ne poznajem zakone oko izbora ali mora da postoji nacin kako da se iskoristi da bi mogli zavapiti iz sveg glasa:"SRBIJO PROBUDI SE-NEMAMO VISE VREMENA".
Malo sam starija od vas i imam cetvoro dece. Rodjene su u periodu od 1987 do 1999. Ako razmisljamo pravo, nikada u nasoj istoriji nije bilo "pravo vreme" za radjanje dece, pa tako nije ni sada. Samo sto sada imamo visestruki broj neprijatelja nataliteta pa izmedju ostalog i GMO hranu.
Znam da smo mala zemlja, napravljena da zavisimo od svakoga i svacega, zamisljena da bude pregazena od strane nekoliko gigantskih svetskih korporacija, kao i ostali sa Balkana i u mnogim drugim delovima sveta.

Molim vas pogledajte sta se dogadja u Brazilu, Gvatemali, Meksiku, mnogim delovima Azije, ljudi su pretvoreni u roblje na svojoj sopstvenoj zemlji u ime proizvodnje jeftine GMO hrane bijnog i zivotinjskog porekla, bez ikakvog prava na svojoj zemlji, sa unistenom prirodom i genetskim malformacijama novorodjene dece, sa masovnim umiranjem od carcinoma. Molim vas da se tako nesto ne dogodi i nama, Korporacije ce nas "pregaziti" kao i "veliki" stranci koji nam donose "prosperistet".

Ako se ne probudimo i ne reagujemo-nestacemo u mukama kao robovi.

Pozdrav

Van mreže Vesna Maksimovic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: mrmoljica
    • Imejl
« Odgovor #33 poslato: Februar 29, 2016, 04:56:59 posle podne »
Kap je prelila casu. Ako pasivnost potraje postacemo nadnicari na sopstvenoj zemlji.Pisem u ime clanova mog poljoprivrednog gazdinstva koje je organsko, sertifikovano. Na pocetku smo bili puni nade, volje entuzijazma i poleta.... sada posle 5 sertifikacija shvatamo jezivu polarizovanost na velike i male - na mocnike i na nas koji ne smemo dozvoliti sebi da postanemo bespomocni- samo zato sto nismo u velikoj igri. Udruzivanje svih nas je izlaz. Tako se dobija na kriticnoj masi i to je jedini nacin da menjamo uslove na bolje. Zarad nase nece i nas samih.ovo nije samo slika organskih poljoprivrednika, to je slika uredjenosti sistema u poljoprivredi uopste.
Gospodine Zorane, sigurno da imate dovoljo pocetne motivacije - u protivnom ne bi bilo ovog foruma, ucinite prvi korak a mi cemo vas slediti. Evo ja se pridruzujem i stojim Vam na raspolaganju na planu logistike u svim domenima za koje sam kompetentna. Mada sam apoliticna i nikada cak nisam bila ni simpatizer spremna sam da se angazujem radi ocuvanja nasih kuca i okucnica.
S ciljem da svi uzivamo u ovoj divnoj ravnici i u ime licnog cilja da moje dete nije prinudjeno da ide, bezi sa zemlje svojih dedova.
Srdacan pozdrav, vama i svima na forumu,
Vesna Maksimovic.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • 062 622 721
« Odgovor #34 poslato: Februar 29, 2016, 05:47:09 posle podne »
...
Malo sam starija od vas i imam cetvoro dece. Rodjene su u periodu od 1987 do 1999. Ako razmisljamo pravo, nikada u nasoj istoriji nije bilo "pravo vreme" za radjanje dece, pa tako nije ni sada. Samo sto sada imamo visestruki broj neprijatelja nataliteta pa izmedju ostalog i GMO hranu.
...
Pozdrav

Poštovana Ljiljana,

muka je bila da uvedemo pravilo da svako koristi vlastito ime umesto nadimaka. Postavljanje mesta zivljenja jos nije postala navika...

A treba da znamo gde smo u ovoj zemlji, jer cesto se ljudi otkriju bas na ovom forumu da su komšije. A to je već veliki korak!
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • 062 622 721
« Odgovor #35 poslato: Februar 29, 2016, 06:08:18 posle podne »
... Udruzivanje svih nas je izlaz. Tako se dobija na kriticnoj masi i to je jedini nacin da menjamo uslove na bolje. Zarad nase nece i nas samih.ovo nije samo slika organskih poljoprivrednika, to je slika uredjenosti sistema u poljoprivredi uopste.
... Evo ja se pridruzujem i stojim Vam na raspolaganju na planu logistike u svim domenima za koje sam kompetentna. Mada sam apoliticna i nikada cak nisam bila ni simpatizer spremna sam da se angazujem radi ocuvanja nasih kuca i okucnica.
S ciljem da svi uzivamo u ovoj divnoj ravnici i u ime licnog cilja da moje dete nije prinudjeno da ide, bezi sa zemlje svojih dedova.
Srdacan pozdrav, vama i svima na forumu,
Vesna Maksimovic.

Draga Vesna,

hvala ti na ovim dubokim mislima! Počeo sam svojevremeno temu o zadrugarstvu http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=1609.0 ali kako je slabo bilo zainteresovanih da razemnjujemo mišljenja prestao sam sa pisanjem. Po meni prvi je korak da se upoznamo - imenom i prezimenom, gde živimo i šta radimo. Da razmenjamo fotografije naših imanja. Pa onda i da se sretnemo...

Samurajski mač se pravi tako što se komad gvožđa udara i žari na vatri na stotine puta dok ne postane tanak kao flis papir. Onda se ispresavija pa opet Jovo nanovo. I tako bezbroj puta dok ne postane najbolji mač na svetu.

Sa nama paorima je slična stvar - ne svima, naravno! Kad su me ucenili slanjem inspekcije da bih odustao od licitacije državnog zemljišta odgovorio sam im da sam ja gazda i da ću platiti bilo koju kaznu ali na licitaciju idem... I naravno ništa nije bilo, mislim od inspekcije.

Znači ne ja, ni Vesna, ili Ljiljana pa ni neko tamo negde, već svi na svojim njivama i u svojim sredinama.
VAŽNO!!!

Van mreže Marko Kek

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: Odisej
« Odgovor #36 poslato: Februar 29, 2016, 06:34:15 posle podne »
Zdravo, Zorane i ostali

REFERENDUM !
Podignite narod i povedite ga na ulice. Mirno, dostojanstveno. Šta će vama (i nama) još ostati ako zemlja (tla) propadne zbog kapitala ?

Puno pozdrava od Marka iz Slovenije.
Marko

Van mreže Vesna Maksimovic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: mrmoljica
    • Imejl
« Odgovor #37 poslato: Februar 29, 2016, 06:41:47 posle podne »
Postovani, Zorane,
da slazem se da svi trebamo da krenemo najpre od sebe na planu ma kakve aktivnosti.... Ali postoje situacije kada je pojedinac nemocan pa cak i veca grupa okupljena oko iste ideje (izazvane mukom).Evo primera koji nam govori da mora da nas bude vise, mnogo vise na istom zadatku u isto vreme.
Naime ja se verovatno ne bih ni javila na forum da me jesenas nije duboko pogodila situacija u kojoj sam se zadesila. Krenula sam za Beograd u periodu kada su paori pokusavali da  odu do skupstine. U Centi je bilo vise od 100 traktora u koloni kraj puta uredno sklonjeno sa kolovoza. Traktori su bili ne oprani, ne ocisceni vec su blistali kao da su ispolirani, nezavisno koliko su stari, da li su veliki ili mali. To govori vise nego dovoljno o odnosu vlasnika prema njima kao osnovnom sredstvu pomocu kojeg hrane porodice.Ljudi su bili u grupama cekajuci da se neko smiluje i skloni rampe sa puta i raspusti kordone specijalaca i zandarmerije.Cekali su po tada hladnom vremenu, kosavi i povremenoj kisi....... Ljudi su cekali i pored poslova na njivama, cekali su 30 dana i nisu im dozvolili da organizivano prodju i traze pravo da obradjuju svoje. O njima nije bilo reportaze na RTS-u.
Prijatelji iz prestonice su bili zateceni i pitali su me o kakvoj blokadi puta govorim?
Tada je bila blokada puta, a uskoro ce i blokada uma. Valjda je vreme da se iskovani mac iskali u celik.
i jos rec dve. Povodom strane velike investicije u oblasti gajenja svinja. Da li neko ima podatke kako ce se rukovati frkalnim otpadom sa farmi? Verovatno ce se ispustati na nase oranice i time praviti otpadne lagune, ili ce se ispustiti u prirodne recipijente pa cemo imati trajno urusen vodeni biodiverzitet i kontaminirane reke. O ugradnji filtera za preciscavanje emisionih gasova sa farme pre pustanja u atmosferu ni govora naravno. A zasto?
Doticna firma ceo projekat nije mogla da plasira u maticnoj zemlji pa ni u susednoj Madjarskoj.Da li nama u Vojvodini odgovara da imamo vise tovljenika nego stanovnika?
Ao se ne trgnemo i ne sacuvamo ovo naseg malo tla pod nogama, nece niko.

Van mreže Jelena Rabijac

• НПК
  • *
« Odgovor #38 poslato: Februar 29, 2016, 07:46:58 posle podne »
Самоспознаја.

Оно када свакоме од нас свест достигне релативно подједнак ниво да смо у стању да колективно направимо корак напред. Не ради се о појединцу као вођи. Ради се о појединцима који су довољно свесни својих мана и врлина и који су појединачно дошли до истог закључка и тада увиђају - да су заједно јачи. Они се онда удруже и свако ради оно што уме најбоље док не науче нове ствари. Потом се осврну и следи контрола. Да ли нам је нешто промакло? Шта треба побољшати? И тада се може даље.
Семе је идеја. Нешто што нас надахњује, показује нов угао гледања на ствари. Али култивисано тло је искуство. Снага младости и мудрост старости једино заједно су у стању да делају тако да то заиста буде опипљиво у материјалном свету.
« Poslednja izmena: Februar 29, 2016, 07:48:12 posle podne od strane Zoran Petrov »

Van mreže mile vasilev

• Закоровљен
  • **
« Odgovor #39 poslato: Februar 29, 2016, 10:15:06 posle podne »
Mnogo smo mi mali i slabi da bi se suprotstavili ovoj „mašineriji“. Nemoćni smo i nejaki. Rade onako kako im se prohte. Donose se zakoni kako trenutno odgovaraju vlasti, a narod........ko pita narod, mora da trpi ,nema kud. U narodu često se čuje :„ne može šut sa rogatim“ ili „sila Boga ne moli“. Međutim, nadam se isto onom narodnom „Bog silu ne voli“ ili ona što svakoga snađe „ ničija nije gorela do zore“.
Imajmo strpljenja, to je spas za dušu i telo, bez toga se ne može, pozzz

Van mreže Babic Koviljka

• НПК
  • *
    • Imejl
« Odgovor #40 poslato: Mart 01, 2016, 03:35:03 pre podne »
Strpljenje je zaista velika vrlina. I tačno je da "tiha voda breg roni". Ali nekako imam osećaj da ako nam se ovaj breg navali teško ćemo ga izroniti..

Kad nas do kraja zaduže, oduzmu nam sve što imamo, zagade nam do kraja i zemlju i vodu, i vazduh i hranu, silom nam bespovratno u školama vakcinišu decu ko zna čime.. porobe nas na svim nivoima i srozaju nam dostojanstvo..  onda mi to naknadno ronjenje deluje prilično besmisleno.. kao lečenje teške bolesti umesto njenog sprečavanja na vreme.
Važno je delovati, ali delovati na vreme!

Trenutna slika društvene stvarnosti je stvarno katastrofična, ali ja sam iskreni vernik i nekako znam duboko u sebi da sve ovo ima smisao i da smo svi baš tu gde jesmo sa razlogom.. I treba da delujemo i da damo sve od sebe pa šta god da uradimo - uradili smo..

Većina ljudi je zarobljena u svojim malim svetovima i nije svesna većih problema koji ih okružuju niti borbe u koju su i sami umešani.. Ali oni koji su svesni imaju odgovornost da u skladu sa tom svešću deluju..

Čekanje je opravdano samo u slučaju nemoći, što bi u ovom slučaju bio samo izgovor za prepuštanje situaciji, nedelovanje i liniju manjeg otpora..
jer mi nismo nemoćni! Nismo i tačka.
Svaki čovek je mali odraz Boga, svako od nas je sposoban da čini čuda, a kada se više nas udruži - nema toga što može da nas zaustavi!

Do skoro sam mislila da je dovoljno da živim onako kako mislim da treba živeti, i da svojim primerom pravim promenu u svetu. da umesto da se borim protiv onoga što mi se ne sviđa - mogu ljubavlju i lepotom, pozitivnim primerom, stvaranjem - da dam svoj doprinos borbi protiv bezdušnosti i sivila..
Ali kavez se i dalje steže, mreža koja nas hvata sve je neumoljiva.. Možemo mi koliko hoćemo da ostavljamo svoje organsko seme kad oni u jednom trenutku mogu samo da ga zabrane, mogu da nam nabiju poreze i namete koje ne možemo da platimo, da nam oduzmu čak i decu ako budemo previše slobodni i svoji.. Očigledno je da u nekom trenutku mora da se kaže jasno NE!

I šta je rešenje? kao u crtanom filmu (u potrazi za Nemom) kada mreža vuče čitavo jato riba iz vode a jedna malena ribica obigrava oko svih ostalih i govori im da dokle god svaka od njih vuče na svoju stranu mreža ih izvlači, ali ako u istom trenutku sve one zajedno zaplivaju na istu stranu, suprotno od one na koju ih vuče mreža - oslobodiće se..
..ako se zajedno usmerimo na istu stranu - bićemo nezaustavljivi..
Kad bi se samo našao neko pametan da nam kaže na koju stranu da povučemo.. :)

Van mreže Ljiljana Brankovic

• НПК
  • *
    • Imejl
« Odgovor #41 poslato: Mart 01, 2016, 06:48:37 pre podne »
Postovani g.Zorane,

Greska je ispravljena.

Iako sam prostorno daleko od svih vas, zelja mi je kao nikada do sada, da svi "vucemo na istu stranu" u nadi da ce se dogoditi pomak i mreza puci, i da ce se svi osloboditi  torture korporativne politike i proizvodnje.

Pozdrav

Van mreže Kraljevic Marko

• НПК
  • *
« Odgovor #42 poslato: Mart 01, 2016, 06:55:16 pre podne »
Zorane prosledio sam mail Branku Dragasu. Njegova poruka je : na lokalne izbore obavezno!

Van mreže Goran Petrovic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: GoranP
    • Imejl
« Odgovor #43 poslato: Mart 01, 2016, 07:24:00 pre podne »
Ako se odlucite imate podrsku 50ak mojih prijatelja. Nazalost pesimista sam kad je u pitanju svest gradjana, kao i validnost glasanja i prebrojavanja glasova.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • 062 622 721
« Odgovor #44 poslato: Mart 01, 2016, 07:32:38 pre podne »
Ako se odlucite imate podrsku 50ak mojih prijatelja. Nazalost pesimista sam kad je u pitanju svest gradjana, kao i validnost glasanja i prebrojavanja glasova.

50tak ljudi je jako puno Gorane! Sa njima čuda mogu da se naprave!
Što se tiče svesti većine na nju ne može da računa ni ona druga strana! Većina, kao u dubokom snu, povodi se sadržajima koji dolaze sa ove ili one strane - ali dobro pobedjuje sve! Kada? To prevazilazi naše živote i pojmove vremena.
VAŽNO!!!