General Category > Berza

Podloge dzanarike, divlje kruske i magrive povoljno

(1/1)

PelajicMarijan:
Evo ja juce se prijavio vec danas oglasavam  ;D
Nedavno sam bio kod ljudi u selu blizu Bačke Topole po podloge, gore navedene imaju kamaru toga i kazu da ima ove godine baš i ne ide prodaja pa eto gde vidim da ljude zanima napisem njihov broj telefona:
064/988-00-26
Kruska i magriva prva klasa (znači deblje podloge koje se mogu kalemiti sad u  proleće) su 10 din. cena ide nanize ako vam trebaju tanje podloge koje se kaleme na leto na spavajući pupoljak
Džanarika I klasa je 8 din - pa nanize
Podloge su vezane u snopovima po 100 komada tako da ako zelite kupiti mora se uzeti 100 komada po vrsti
Na krusku se kalemi samo kruska, na magrivu tresnja i visnja, na džanariku sljiva i kajsija - divlju jabuku nemaju jer kao sto sam i pisao stvarno nema potrebe pored ovih vegetativnih podloga koje su odlicnih karakteristika
Vegetativne podloge da narucite u snopovima po 50 komada imate kod : http://www.stermil.co.rs/podloge_vocnih_sadnica.html
One su vam malo skuplje kad nadjem jeftinije postavicu, stim da ako zelite dunju kao podlogu da znate skoro po celoj Vojvodini slabo uspeva dunja MA, mnogo bolje se pokazala BA 29 (provensalska)

Zoran Petrov:
Marijane kakva je situacija sa sadnim materijalima?

Pozdrav

Zoran

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju