Autor Tema: "Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje" i "Gradimo slamom" - priručnici  (Pročitano 529 puta)

Van mreže Mladen Lazić

• Добри дух
  • Korisničko ime: segrt
    • Imejl
"Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje" i "Gradimo slamom" - priručnici
« poslato: Januar 27, 2014, 09:25:46 pre podne »
ZMAG je objavio dva nova priručnika u sklopu edicije "Zeleni alati". Priručnici "Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje" i "Gradimo slamom" mogu se preuzeti besplatno na stranici: http://www.zmag.hr/hr/zmagove-publikacije

Van mreže Mladen Lazić

• Добри дух
  • Korisničko ime: segrt
    • Imejl
Odg: "Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje" i "Gradimo slamom" - priručnici
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2014, 09:28:09 pre podne »
Uzmi svoju kožu u svoje ruke

Ivana Lovrić, autorica priručnika "Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje": Sve što nas brine vezano uz zdravu prehranu vrijedi i za kozmetiku. Zato je poželjno da su sastojci kozmetike što bliže svom izvornom obliku i da budu proizvedeni organski, lokalno i pravedno.

http://www.h-alter.org/vijesti/ekologija/uzmi-svoju-kozu-u-svoje-ruke

Van mreže sanja pupin

• Биодинамичар
  • Korisničko ime: sanja.pupin@yahoo.com
    • Imejl
Odg: "Prirodna kozmetika iz vlastite kuhinje" i "Gradimo slamom" - priručnici
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2014, 12:29:54 posle podne »
Hvala, Mladene!  :)

Što se tiče kozmetike, mislim da sam pronašla sasvim prirodan i održiv recept:

- savet moje profesorke biologije  :): palenta kao sredstvo za piling (mnogo je bolje nego "Garnier Pure"  :D, uporedila sam, a i čini mi se da u "Garnierovoj" kremi za piling ima i nekih sitnih, plastičnih kuglica, mislim, čemu to kad već ima toliko prirodnih materijala)

- "Zogan" masaža za lice kreativne Japanke Yukuko Tanaka

- i samo još treba naučiti kako uzgajati zdravo voće i povrće - kraj.  :)

Imala sam sreće da čujem  priču jedne poštene doktorke u vezi sa kolagenom - rečeno je da podmlađujući efekat može dati samo kolagen koji proizvede naš organizam (mislim da je za to važan vitamin C) i ukoliko se kolagen ubaci kao "strano telo" (ukoliko je "stranog porekla"), to nema nikakvog blagotvornog uticaja na kožu.
Možda zbog toga sve te "žene u trendu" izgledaju samo zategnuto ali ne i mlađe. Kad je neko naivan, pa misli da se sve može kupiti a zdrav razum - ko šiša...

A tek nuspojave botoksa... Mišići lica su "skamenjeni" što blokira ispoljavanje emocija (bilo pozitivnih bilo negativnih) i kada se (posebno negativne emocije) nagomilaju a ne mogu da se "izbace" iz organizma, onda dolazi do depresije (mislim da se često pominju holivudske filmske dive kad je reč o ovim nemilim, depresivnim nuspojavama botoksa).

Plus, zvanična nauka ubeđuje ljude da postoji samo "linearno propadanje organizma" (u vremenskom smislu), a niko ne spominje regenerativnu moć naših ćelija. Stvarno bih mogla da nabavim knjigu "Srce materije" (Pjer de Šarden), mislim da tu ima dosta zanimljivih otkrića na ovu temu.  :)