General Category > Voćarstvo i vinogradarstvo

PRSKANJE VOCA

(1/5) > >>

Stankovic Stefan:
Kako,kada i cime da prskam dunju na BD nacin , svakako da to bude i delotvorno ???

Stankovic Stefan:
Ima li odgovora na ovom forumu za bilo koje moje pitanje ? ili nesto nije u redu sa moje strane ,? pa zato niko ne odgovara na moja pitanja ?  :-[

Zoran Petrov:
Stefane, na tvoje pitanje je nemoguce odgovoriti jer ovo nije forum za konvencionalno - hemisjko vocarstvo. Pa sad imamo X broj prskanja!

Ali ajde da kazemo da kad opadne lisce moze da se stablo i grane prskaju preparatom BD500 a kora premazuje zimskim premazima stabala (ima u nekom od Setvenih kalendara).

Stankovic Stefan:
Pa tp me i interesuje. Samo ,da li ce bd 500 zaustaviti ili preventivno zastiti od monilije i ervinije ?

Da se razumemo , zelim da stvorim bar ``organski `` vocnjak.

Zoran Petrov:
Ne, tako deluju fungicidi, pesticidi i herbicidi (sem za monoliju za koju nema leka). U BD poljoprivredi bi se bavimo tlom tako da ono buja od zivota, koristimo zdrave sadnice na dobrim podlogama (sejanci). Sve zajedno daje neophodne preduslove da vocke budu najzdravije moguce. Naravno to nisu jedini preduslovi vazno je i okruzenje gde ta vocka raste. Znaci ima dosta bitnih stvari koji nemaju izravne veze sa monilijom ali kao i kod ljudi neko oboljeva od gripa a neko ne!

Duboko verujem da kad je rec o moniliji uzroke treba traziti u losem sadnom materijalu. Naravno da i neka stara budimka moze da oboli ali nikako sve.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju