Autor Tema: Pozdrav ljudi  (Pročitano 797 puta)

Van mreže Adrian Hutz

• НПК
  • *
Pozdrav ljudi
« poslato: Novembar 02, 2016, 12:40:22 pre podne »
Nedavno sam putem interneta prvi puta cuo o biodinamici, i svidio mi se koncept istog trena. Iako je ona cijeli zivot nekako blizu htio ja to ili ne, majka mi je jarac koji do nedavno sve to drzala pod svoje. Uvijek je bilo bar ponesto iz baste.

Do sada imamo glistenjak mali sa kalifornijskim glistama, koje seru mnogo dobro  8) i pribavio sam rogove, isto tako sam pribavio i stolisnik, koprivu, kamilicu, hrastovu koru, maslacak.... Fali mi u biti stajskog gnojiva, od krave koja nije jela GMO smece, i nije bila samo prezderavana radi kolicine mesa.

Uz radi u basci bavimo se uzugojem ljesnjaka na jedno 3,5 ha, ali nazalost tata radi vecinu posla jer ja studiram, pa ih i sprica kojekakim kemijama. No, od proljeca ja radim biodinamicki jedan dio, tu mi je svaki savjet dobrodosao.

Htio bi i kupiti ili razmjeniti (iako nemam previse kvantitativno) sjemena povrca.
Pa ako netko moze nek mi se javi.

I jedan paradajz, onaj mali sto raste kao puzavac, mi se uz garazu kroz prozor uvukao u garazu. Jel se moze nekako rucno oprasiti cvijet???? Kistom npr? ili? 
 Napravit cu mu i izvana mali staklenik, kad skontam fotic cu i slikat.

Studiram pa sam vecinom preko tjedna zauzet,
ali volio bih sudjelovat na nekim seminarima tecajevima, ako se potrefi da mogu.

Van mreže Adrian Hutz

• НПК
  • *
Odg: Pozdrav ljudi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2016, 12:53:02 pre podne »
E da i htio sam pitati jel mogu kod nekoga doci pogledati kako se rade preparati od 500 pa nadalje kako idu.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2016, 01:43:04 posle podne »
Dobrodosao Adriane!

Pre svega gde se nalazis? Na forumu ima uputstvo kake se pravi BD500 - alo je kasno za njega ali ako imas spremne rogove napravi ga!

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Van mreže Adrian Hutz

• НПК
  • *
« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2016, 12:31:14 pre podne »
Pozdrav Zorane,

ja sam iz Vukovara, golfom ja mogu dokle god treba, svakako zelim slusati barem sat/dva iz prve ruke o biodinamici. Ako bude neki seminar aktualan ili druzenje, cu valjda vidjeti vamo ima na forumu, al uglavnom sam zakasnio svuda hahah :D

Razmisljam i o odlasku na nekakvu obuku/rad u demeter u Njemacku, ali trenutno sam samo ljeti slobodan, moramo na faksu biti 70 % prisutan.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
« Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2016, 07:42:05 pre podne »
Lucija Paravalo (clan je foruma paje mozes kontaktirati) ti je najbliza u Hrvatskoj - kod Pozege je. Ima BD stajnjak i Demeter sertifikovanu farmu. Prati forum za radionice!

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Van mreže Adrian Hutz

• НПК
  • *
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2016, 06:54:28 posle podne »
Hvala!