Autor Tema: Pozdrav za sve!  (Pročitano 607 puta)

Van mreže Miroslav Milutinovic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: mmiroslav
    • Imejl
Pozdrav za sve!
« poslato: Maj 23, 2016, 07:22:59 posle podne »
Pozdrav za sve,
zovem se Miroslav, imam 35 godina, po obrazovanju sam inženjer zaštite životne sredine. Imam poljoprivredno gazdinstvo veličine četiri hektara nadomak Šida, na obroncima Fruške Gore. Tu gajimo orahe, lešnike, vinovu lozu i kajsije. Gazdinstvo je staro deset godina i do ove godine se nisam značajnije bavio njim jer sam se bavio drugim poslovima, te je i tretirano po sistemu "gašenja požara" i hemijskim sredstvima koje su posao trebale uraditi "brzo i lako". U nedostatku vremena, a srećom, orasi i lešnici nisu tretirani ni sa čim, dok je vinograd redovno prskan a kajsije po potrebi. Za korov je ,naravno, bio zadužen total.
Od jesenas su se stvari promenile i konačno sam se u potpunosti posvetio svom gazdinstvu i počeo da ga sređujem kako treba. Iako sam, na neki način, dugo u poljoprivredi, priznajem da malo znam jer mi je biodinamički pristup umu stran ali srcu blizak. Naime, ideje Rudolfa Š., njegovih saradnika i istomišljenika sam izučavao u drugim sferama koje su vezane za postojanje prvenstveno čoveka i bića ali nikako u poljoprivredi. Ideja mi je potpuno jasna i prihvatljiva. Ostaje samo taj praktični deo koji treba da savladam, nadam se, uz vašu pomoć.

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
Odg: Pozdrav za sve!
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2016, 08:20:58 posle podne »
Dobrodosao Miroslave!

mozda bi trebo da se upoznas sa ljudima sa foruma koji su na Fruskoj gori i primenjuju BD metode u svojim vinogradima?

pozdrav

Zoran
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0