Autor Tema: samo još jedan čovek koji beži iz grada ;)  (Pročitano 1012 puta)

Van mreže Danijel Milosevic

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: BioCovek
    • Imejl
samo još jedan čovek koji beži iz grada ;)
« poslato: April 01, 2014, 08:42:08 posle podne »
Zdravo svima!

Pregledam forum polako već mesecima, pa evo najzad i da se predstavim.

Zovem se Danijel, ali zovite me Daka.

Bavio sam se dizajnom zvuka za film i TV poslednjih 15-16 godina. Rano se oženio i dobio decu, tako da mi ćerke sada imaju 11 i 13 godina, a žena i ja po 35. Žena mi je fizioterapeut, radi u bolnici za cerebralnu paralizu, uglavnom sa decom i bebama. Njen posao je emotivno zahvalan, jer svaki dan pomaže ljudima, i jako voli to što radi. Moj posao ima lepih momenata, ali mi se uglavnom smučio jer moram dosta energije da unosim u lažne ljudske odnose, da posredujem mnogo para od kojih je samo delić na kraju moj i da radim po ceo dan u studiju, koji nema prozore! A da, stalno imam rokove i rokove i rokove, zbog kojih neretko, na kraju projekta od nekoliko meseci, moram po nekoliko dana non-stop da radim, pravim pauze od po sat-dva da odspavam, po udri opet.... Posle takvog posla, treba mi nedelju dana da se oporavim, da mi mozak opet proradi, da mi se telo zaleči. Koliko god da ima lepih momenata, jednostavno nije vredno zdravlja.... Ovo je moj sajt, koji mi je služio kao reklama za posao: www.danijelmilosevic.com

Poslednjih desetak godina žena i ja sanjamo o parčetu zemlje gde ćemo da svijemo "gnezdo" i da proizvodimo zdravu hranu za sebe i svoju porodicu. Gledamo dokumentarce, čitamo blogove i takve stvari, a ja sam sada krenuo da čitam i knjigu Bila Molisona. Šest meseci smo tražili savršen komad zemlje i na kraju našli jednu prelepu livadu od oko 1.4 Ha na obodu Guberevačke šume, selo Parcane.

Ja sam poslednje dve nedelje u Raški, kod dede i babe, pa svaki dan sa dedom idem u selo i učim da sadim povrće, pomalo da gledam pčele i druge "seljačke" poslove - čistili smo bunar, popravljali motokultivator itd itd :) Ostaću ovde verovatno dok ne presadimo paradajz i ostale stvari iz saksija u zemlju, pa se onda vraćam u Beograd.... I u Parcane, na NAŠ PLAC :)

Leto je preda mnom, i ne znam tačno šta da radim - trebalo bi nekako da sagradimo šupu, podrumče ili nekakvo sklonište, da nabavimo neki osnovni alat, da smislimo nekakav plan akcije, pravimo kompost za sledeću godinu itd itd. I to sve bez vode, struje i bez dinara, pošto smo plac kupili na kredit i sada smo nekoliko godina vezanih ruku... Ali svemu tome se radujem; ne mrzi me da radim kada znam za šta radim i da će tu jednog dana da bude naša kuća i naša bašta iz snova :)

Još uvek se ne opterećujem zaradom, ali razmišljam i o tome šta bih mogao da pravim i da prodajem, i trenutno me privlače pčele i lekovito bilje koje bih mogao da sušim pa da prodajem kao čaj, ili da pravim ulje... Možda to nema veze sa onime što će se stvarno desiti kada saznam više o svemu, ali eto, sada me to nešto privlači.

Vidimo se po forumu, a možda nekada i uživo!

PS. izvinite ako budem postavljao glupa pitanja - nemam nikakvo predznanje na koje bih se vezao, a prvu biljku u životu sam posadio pre dve nedelje :)

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
Odg: samo još jedan čovek koji beži iz grada ;)
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2014, 09:15:23 posle podne »
Dragi Dako,

dobrodošao među nas! Želim vam puno uspeha i slobodno pitaj jer smo svi tu da razmenjejemo svoja saznanja.

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0

Van mreže Polic Vladimir

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: pole
    • Imejl
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2014, 07:47:36 posle podne »
POZDRAV..! Srecnooo.... 8)

Van mreže Tanja Stanic

• Биодинамичар
  • Korisničko ime: tanja-s
    • Imejl
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2014, 10:30:26 posle podne »
Srećno u ostvarenju predivnih namera

Van mreže Mile

• НПК
  • *
  • Korisničko ime: Mile Štrbac
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2014, 09:14:49 pre podne »
Добродошао, Дака. Желим ти сву срећу у остварењу својих планова. Свако добро од Бога.

Van mreže Nikola Tasić

• Биодинамичар
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2014, 09:50:05 pre podne »
Bravo Dako
Svakako nisi mogao bolju literaturu da nadješ za početak (ako je 'Designers manual' u pitanju).
Kompostiranje je svakako nešto što možeš prvo da počneš ali takodje još nije kasno za sadnju drveća, voća. Sezona je pri kraju i sada mogu da se nadju sadnice na velikom popustu pa se isplati kupovati i veću količinu i saditi makar i na pogrešno mesto, jer mogu da se presade kasnije.

• НПК
  • *
    • Imejl
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2014, 05:39:50 posle podne »
Hvala svima na dobrodošlici!

Nikola, tebi posebno puno hvala, jer upravo ovih dana razmišljam da li ipak nešto mogu da uradim i ove godine, da ne gubim vreme.... I ne samo da si me uputio na voće, nego mi je jako bitno ovo što si napisao da kasnije mogu da presadim, jer ja upravo odlažem bilo kakve radove u cilju što boljeg prostornog planiranja, i u strahu da nešto ne pogrešim u startu. Ovo saznanje će mi olakšati da krenem odmah, sa idejom da ipak postoji 'popravni' ;)

Van mreže Čedomir Nikolić

• Закоровљен
  • **
  • Korisničko ime: ctrl
  • FOTOSINTEZA
    • Imejl
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2014, 11:33:33 posle podne »
u Parcanima na obodu Ralje imaš od skora jednog organskog proizvođača

uspostavlja se sada povrtnjak, imaćeš od koga da učiš
Iz svega sto vidim dovoljno ucim i sve mi govori koliko vredim.

• НПК
  • *
    • Imejl
« Odgovor #8 poslato: April 07, 2014, 11:59:54 posle podne »
Hvala Cedo!

Da li znas kako se zove covek? Naci cu ga i ovako, ali bilo bi mi lakse sa imenom :)

Van mreže Zoran Petrov

• Administrator
  • Korisničko ime: admin
  • 062 622 721
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2016, 10:23:28 posle podne »
Kako ide na imanju?

Pozdrav
VAŽNO!!!
Postavljanje fotografija na našem forumu - http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=925.0